Sklep muzyczny Pasja Kid Zone Fundacja Sto Pociech Wypieki Kultury Sonic Store Mały Muzyk

Lekcje muzyki w Twoim domu

lub u najbliższego nauczyciela

Unikat na polskim rynku! Najlepsi pedagodzy w jednym miejscu!
Akademia Muzyki
szkoła muzycznanauka śpiewulekcje grynauka gry
Gdzie jesteśmy / Cennik
Altówka
Akademia-Muzyki / Nauka gry na altówce

Altówka

Altówka należy do grupy instrumentów smyczkowych wraz ze skrzypcami, wiolonczelą i kontrabasem. Altówka jest niewiele większa od skrzypiec, gra się na niej w ten sam sposób, opierając na ramieniu. Pierwsze altówki budowane były podobnie jak skrzypce w okresie baroku i początkowo pełniły głównie rolę akompaniującą skrzypcom, zwykle w rejestrze środkowym. Jednak kompozytorzy i wykonawcy późniejszych stuleci docenili piękne, ciepłe brzmienie altówki i repertuar solowy na ten instrument uległ znacznemu poszerzeniu.

W jakim wieku można zacząć grać na altówce?

Na altówce, podobnie jak na skrzypcach, zaczynają grać dzieci najmłodsze, nawet trzylatki. Lutnicy mogą nas zaopatrzyć w instrumenty w dziecięcych rozmiarach, a dzięki nowoczesnym metodom nauczania najmłodsi milusińscy nie będą się nudzić na lekcjach.

Kupno, wypożyczenie altówki

Akademia Muzyki współpracuje z wypożyczalnią instrumentów smyczkowych, która naszym uczniom oferuje 10 % zniżki na swoje usługi! Istnieje również możliwość kupna instrumentu różnej klasy, w różnych rozmiarach i jego wymiany na większy, kiedy młody altowiolista podrośnie. Kupując instrument warto zasięgnąć profesjonalnej opinii nauczyciela.

Korzyści z pobierania lekcji gry na altówce

Altówka to instrument o bardzo pięknym, ciepłym brzmieniu, który pełni bardzo ważną rolę w orkiestrach i w zespołach kameralnych, a także bardzo dobrze sprawdza się jako instrument solowy. Lekcje gry na altówce, to doskonały wybór dla pasjonatów instrumentów smyczkowych, którym dźwięk skrzypiec wydaje się zbyt ostry i wysoki.

Powrót do strony głównej

© 2011 | Akademia-Muzyki.com - Nauczyciel dla Ciebie
Szkoła muzyczna Warszawa, czyli dodatkowe lekcje gry na fortepianie, pianinie, gitarze, keyboardzie, skrzypcach, altówce. Nauka śpiewu klasycznego, rozrywkowego, jazzowego. Nauczyciele gry na wiolonczeli, kontrabasie, akordeonie, flecie prostym, flecie poprzecznym, oboju, klarnecie, fagocie. Lekcje saksofonu, waltorni, rogu, trąbki, puzonu w Twoim domu. Prywatne lekcje gry na tubie, perkusji, klasycznych instrumenty perkusyjnych. Dodatkowe zajęcia z improwizacji, kompozycji, aranżacji, tańca, aktorstwa, kształcenia słuchu, teorii muzyki, zasad muzyki, historii muzyki. Instruktorzy zespołów kameralnych, muzyki rozrywkowej.