Sklep muzyczny Pasja Kid Zone Fundacja Sto Pociech Wypieki Kultury Sonic Store Mały Muzyk

Lekcje muzyki w Twoim domu

lub u najbliższego nauczyciela

Unikat na polskim rynku! Najlepsi pedagodzy w jednym miejscu!
Akademia Muzyki
szkoła muzycznanauka śpiewulekcje grynauka gry
Gdzie jesteśmy / Cennik
Fortepian/pianino, keyboard
Akademia-Muzyki / Nauka gry na fortepianie

Historia fortepianu:

Historia fortepianu sięga XVIII wieku. Przodkiem znanego nam fortepianu jest klawikord. Do rozwoju fortepianu bliskiego obecnej formie bardzo przyczynił się słynny kompozytor, Ludwig van Beethoven, którego postępujące uszkodzenie słuchu wymagało poszukiwania coraz głośniejszego instrumentu. Fortepian od momentu wynalezienia jest niezmiennie jednym z najczęściej obecnym na scenach muzycznych instrumentów. Umożliwia grającemu wykonywanie każdego rodzaju muzyki.

Różnica między fortepianem a pianinem:

Wszyscy znają dowcip: Czym różni się fortepian od pianina? Po fortepianie karty się ślizgają... :) Tak naprawdę główna różnica polega na ułożeniu strun – w fortepianie są one umieszczone poziomo, w pianinie pionowo. Pianino zostało wynalezione jako zajmujący mniej miejsca i zwykle nieco ciszej brzmiący instrument do gry w domu.

W jakim wieku można zacząć lekcje?

Fortepian to wspaniały instrument od którego naukę może zacząć każdy młody muzyk. Lekcje można rozpocząć właściwie w każdym wieku, nasi najmłodsi uczniowie to trzylatki!

Korzyści z gry na fortepianie/pianinie, keybordzie

Grając na fortepianie jest się jednocześnie solistą i akompaniatorem – jest się własną „mini” orkiestrą. Gra na fortepianie bardzo rozwija koordynację i zdolności manualne, a także niezależność prawej i lewej ręki. Większość wielkich kompozytorów była również wspaniałymi pianistami, dlatego na fortepian właśnie skomponowano najwięcej utworów. Wysoki rozwój klawiszowych instrumentów elektronicznych daje uczniowi ogromne pole do popisu w zakresie kompozycji, barwy, dynamiki i rytmu.

Powrót do strony głównej

© 2011 | Akademia-Muzyki.com - Nauczyciel dla Ciebie
Szkoła muzyczna, czyli dodatkowe lekcje gry na fortepianie, pianinie, gitarze, keyboardzie, skrzypcach, altówce. Nauka śpiewu klasycznego, rozrywkowego, jazzowego. Nauczyciele gry na wiolonczeli Warszawa, kontrabasie, akordeonie, flecie prostym, flecie poprzecznym, oboju, klarnecie, fagocie. Lekcje saksofonu, waltorni, rogu, trąbki, puzonu w Twoim domu. Prywatne lekcje gry na tubie, perkusji, klasycznych instrumenty perkusyjnych. Dodatkowe zajęcia z improwizacji, kompozycji, aranżacji, tańca, aktorstwa, kształcenia słuchu, teorii muzyki, zasad muzyki, historii muzyki. Instruktorzy zespołów kameralnych, muzyki rozrywkowej.