Sklep muzyczny Pasja Kid Zone Fundacja Sto Pociech Wypieki Kultury Sonic Store Mały Muzyk

Lekcje muzyki w Twoim domu

lub u najbliższego nauczyciela

Unikat na polskim rynku! Najlepsi pedagodzy w jednym miejscu!
Akademia Muzyki
szkoła muzycznanauka śpiewulekcje grynauka gry
Gdzie jesteśmy / Cennik
Saksofon
Akademia-Muzyki / Nauka gry na saksofonie

Saksofon

Saksofon został wynaleziony około 1842 roku przez Adolfa Sax'a, któremu zawdzięcza swoją nazwę. Pierwsi saksofoniści pojawili się w Paryżu, gdzie saksofon miał być wykorzystywany w składzie orkiestry symfonicznej. Jednak jako instrument łączący piękno smyczkowego dźwięku i siłę instrumentu dętego, saksofon nie znalazł stałego miejsca w klasycznej orkiestrze, choć jest wykorzystywany w muzyce klasycznej jako instrument solowy i kameralny. Za to dzięki muzykom jazzowym lat dwudziestych i trzydziestych XX wieku, na zawsze wpisał się na wszystkie sceny muzyki rozrywkowej.

Mimo wielu elementów metalowych, saksofon ze względu na to, że posiada drewniany stroik, należy do grupy instrumentów dętych drewnianych.

Do najbardziej znanych saksofonistów w historii i współcześnie należą: Charlie Parker, John Coltrane, Candy Dulfer i Kenny G.

W jakim wieku można zacząć lekcje gry na saksofonie?

Naukę gry na saksofonie, ze względu na niezbędny rozwój fizyczny dziecka, nasi uczniowie zaczynają zwykle w wieku 8-10 lat. Mamy oczywiście również początkujących zaczynających lekcje saksofonu na emeryturze!

Kupno saksofonu

cztery rodzaje saksofonu: sopranowy, altowy, tenorowy i barytonowy. Niższej klasy instrumenty doskonałe dla początkujących saksofonistów można nabyć w rozsądnej cenie. Z nauczycielem saksofonu należy również omówić kwestię doboru stroików, które mają różną twardość.

Korzyści z pobierania lekcji gry na saksofonie

Nauka gry na saksofonie zawiera elementy podstawowych technik gry, czytania nut i wydobywania dźwięku. Zapoznanie się z klasycznym repertuarem zagwarantuje uczniom solidne podstawy, które będą mogli później wykorzystywać w swojej dalszej edukacji. Bardziej zaawansowani uczniowie zaczynają lekcje improwizacji w różnych stylach jazzu, bluesa, folku i popularnej muzyki rozrywkowej. Lekcje gry na saksofonie mogą pomóc odnaleźć uczniowi własny, indywidualny styl, który mogą później wykorzystać w dowolnym rodzaju muzyki, który zdecydują się wykonywać.

Powrót do strony głównej

© 2011 | Akademia-Muzyki.com - Nauczyciel dla Ciebie
Szkoła muzyczna, czyli dodatkowe lekcje gry na fortepianie, pianinie, gitarze Warszawa, keyboardzie, skrzypcach, altówce. Nauka śpiewu klasycznego, rozrywkowego, jazzowego. Nauczyciele gry na wiolonczeli, kontrabasie, akordeonie, flecie prostym, flecie poprzecznym, oboju, klarnecie, fagocie. Lekcje saksofonu, waltorni, rogu, trąbki, puzonu w Twoim domu. Prywatne lekcje gry na tubie, perkusji, klasycznych instrumenty perkusyjnych. Dodatkowe zajęcia z improwizacji, kompozycji, aranżacji, tańca, aktorstwa, kształcenia słuchu, teorii muzyki, zasad muzyki, historii muzyki. Instruktorzy zespołów kameralnych, muzyki rozrywkowej.