Sklep muzyczny Pasja Kid Zone Fundacja Sto Pociech Wypieki Kultury Sonic Store Mały Muzyk

Lekcje muzyki w Twoim domu

lub u najbliższego nauczyciela

Unikat na polskim rynku! Najlepsi pedagodzy w jednym miejscu!
Akademia Muzyki
szkoła muzycznanauka śpiewulekcje grynauka gry
Gdzie jesteśmy / Cennik
Wiolonczela
Akademia-Muzyki / Nauka gry na wiolonczeli

Wiolonczela

Wiolonczela to instrument, którego skala i brzmienie są najbardziej zbliżone do skali i brzmienia ludzkiego głosu. Starsza siostra skrzypiec, również należy do grupy instrumentów smyczkowych obok skrzypiec, altówki i kontrabasu. Historia wiolonczeli sięga XVI wieku, w którym ewoluowała ona ze swojej babki, violi da braccio. Na wiolonczeli gra się na siedząco, obejmując kolanami pudło rezonansowe, które dodatkowo oparte jest o podłoże nóżką.

W XX wieku nastąpił ogromny rozkwit solowej, wirtuozowskiej muzyki wiolonczelowej, do którego przyczynili się wybitni wykonawcy: Pablo Casals, Mścisław Rostropowicz, Jacquline du Pré czy Daniil Shafran.

O popularność wiolonczeli dba dziś m.in. znany na całym świecie amerykański wiolonczelista Yo Yo Ma.

W jakim wieku można zacząć lekcje gry na wiolonczeli?

Naukę gry na wiolonczeli ze względu na rozmiary instrumentu polecamy zaczynać odrobinę później niż lekcje gry na przykład na skrzypcach. Zapraszamy do nauki dzieci już 5 letnie, jako że podobnie jak w przypadku wszystkich instrumentów smyczkowych, wiolonczele budowane są również w mniejszych rozmiarach dla dzieci.

Wypożyczenie, kupno wiolonczeli

Akademia Muzyki współpracuje z wypożyczalnią instrumentów smyczkowych, która naszym uczniom oferuje 10 % zniżki na swoje usługi! Istnieje również możliwość kupna instrumentu różnej klasy, w różnych rozmiarach i jego wymiany na większy, kiedy młody wiolonczelista podrośnie.

Korzyści z pobierania lekcji gry na wiolonczeli

Adepci sztuki wiolonczelowej mają wiele możliwości rozwoju. Najwięksi kompozytorzy tworzyli muzykę na wiolonczelę, więc repertuar jest bardzo szeroki. To również instrument niezbędny w większości zespołów kameralnych i ważny trzon orkiestr smyczkowych i symfonicznych. Uczniowie klasy wiolonczeli mogą również sprawdzić się w jazzie, muzyce filmowej, poezji śpiewanej i szeroko pojętej muzyce rozrywkowej.

Dzięki zespołowi Skaldowie i ich piosence „Prześliczna wiolonczelistka”, panie i dziewczęta mają dodatkową zachętę do gry na wiolonczeli w postaci komplementów!

Powrót do strony głównej

© 2011 | Akademia-Muzyki.com - Nauczyciel dla Ciebie
Szkoła muzyczna Warszawa, czyli dodatkowe lekcje gry na fortepianie, pianinie, gitarze, keyboardzie, skrzypcach, altówce. Nauka śpiewu klasycznego, rozrywkowego, jazzowego. Nauczyciele gry na wiolonczeli, kontrabasie, akordeonie, flecie prostym, flecie poprzecznym, oboju, klarnecie, fagocie. Lekcje saksofonu Warszawa, waltorni, rogu, trąbki, puzonu w Twoim domu. Prywatne lekcje gry na tubie, perkusji, klasycznych instrumenty perkusyjnych. Dodatkowe zajęcia z improwizacji, kompozycji, aranżacji, tańca, aktorstwa, kształcenia słuchu, teorii muzyki, zasad muzyki, historii muzyki. Instruktorzy zespołów kameralnych, muzyki rozrywkowej.